Exotické dřeviny

Exotická dřevina může nabídnout interiéru neobvyklou kombinaci barvy a struktury dřeva, kterou nedocílíte ani složitou úpravou dubu. Exotické dřeviny se v porovnání s dubem často vyznačují vyšší tvrdostí a odolností.

Povrchové úpravy

Americký ořech Juglans nigra

Jinak ořešák černý pochází ze Severní Ameriky. Pro tuto dřevinu je typická tmavě hnědá barva, která časem světlá, krásná kresba a častý výskyt běli.

Teak Tectona grandis

Původně roste v jižní a jihovýchodní Asii. Teakové dřevo je známé jako královské dřevo, a to díky své velmi vysoké odolnosti vůči vlivům počasí i škůdcům nebo plísním.

Modřín sibiřský Larix sibirica

Sibiřský modřín má oproti evropskému hutnější dřevo díky drsným podmínkám, ve kterých roste. Jeho tvrdost patří k nejvyšším mezi jehličnany. Je typický svojí světlou barvou, množstvím suků a výraznou kresbou.

Bříza sibiřská Betula sibirica

Její jasná barva a jemná struktura prosvítí interiér. Sibiřská bříza má vyšší odolnost než ta evropská. Jako jedna z mála světlých dřevin je vhodná pro použití na podlahové topení.

Bambus Bambusa vulgaris

V případě bambusu se nejedná o dřevinu, ale o travinu pocházející z tropické Asie. Má oproti dřevinám obrovskou výhodu v tom, že velmi rychle roste, tudíž obnova bambusového porostu je mnohem snazší než u stromů. Je velmi tvrdý a odolný.

Iroko Chlorophola excelsa

Iroko má krásnou zlatavou barvu s tmavšími záběhy podobnou teaku, která časem ztmavne. Dřevo je velmi trvanlivé. Jeho domovem je Afrika.

Americká třešeň Prunus serotina

Tato dřevina pochází ze Severní Ameriky. Dřevo má jemnou barvu v odstínech růžové a oranžové často se záběhy běli. Barva se na světle postupem času mění na tmavě červenou až hnědou.

Oliva Olea europea

Olivové dřevo má nádhernou kresbu a nevšední barvu. Díky pomalému růstu je dřevo hutnější a dokonce třikrát tvrdší než dřevo dubu. Pomalý růst je také důvodem malých formátů parket.

Wenge Milettia laurentii

Pochází z Afriky. Jeho barva je kombinací velmi tmavých tónů s pestrou kresbou. Vynikne především ve spojení se světlejším nábytkem.

Doussie Afzelia sp.

Toto hnědé a po zrání světle až intenzivně červenohnědé africké dřevo je známo pro svoji odolnost srovnatelnou s teakem.

Jatoba Hymenaea courbaril

Jatoba je nazývána také brazilskou třešní. Je vyjímečně tvrdá a velmi odolná.

Merbau Afzelia bijuga

Pochází z JV Asie a Oceánie. Dřevo je velmi tvrdé a odolné. Zvláštností je vysoký obsah barviv.

Další zajímavé dřeviny

Ebonia wood

IPE

Kanadský javor

Kempas

Zebrania

Palisander

Eukalyptus

Tigerwood

Cumaru

Amarante

Evropský ořech

Hrušeň

Curupau

Morado

Tarara Colorado

Sucupira

Akát

Kontaktujte nás

Rádi vymyslíme řešení i pro vás.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.