Dřevěné terasy

Pro milovníky dřeva nabízíme kvalitní dřevěné terasy, které designově propojí obytný prostor s přírodou, a na čerstvém vzduchu můžete relaxovat s rodinou či grilovat s přáteli. Dřevěná terasa je nadčasová, útulná a příjemná na dotyk v horku i v chladu.

 

Kromě prodeje terasových desek a kompletního příslušenství k dřevěným terasám, nabízíme pokládku, údržbu a renovaci teras.

Dřeviny

Cumaru

Toto žlutohnědě až červenohnědě zbarvené dřevo z Jižní Ameriky je ceněno pro svou trvanlivost (více než 25 let) a pevnost, někdy též nazýváno brazilským teakem. Po vystavení na slunci tmavne. Montáž možná jak vruty z vrchu, tak skrytým spojem.
◦ Technický list najdete zde.

Garapa

Jedná se o stabilní jihoamerické dřevo převážně s přímým vláknem, které má zlatavou barvu zrající do tmavě hnědé. Disponuje velmi dobrou tvarovou stálostí, výbornou opracovatelností a trvanlivostí až do 25 let. Montáž možná jak vruty z vrchu, tak skrytým spojem.
◦ Technický list najdete zde.

Ipe/ Lapacho

Dřevo pocházející z tropické a střední Jižní Ameriky je známo také pod názvem brazilský ořech nebo ironwood – železné dřevo. Je tak těžké, že neplave na vodě. Je jedním z nejtvrdších dřev na světě, velmi odolné vůči ohni, s nízkou tvorbou třísek. Díky trvanlivosti, pevnosti a stabilitě je dobrou alternativou k teakovému dřevu. Barva v surovém stavu je olivově zelená až tmavě hnědá, po oxidaci se sjedonocuje na tmavě hnědou. Trvanlivost v exteriéru se uvádí 30 a více let.
◦ Technický list najdete zde.

Massaranduba

Massaranduba se dováží z Jižní a Střední Ameriky. Je tvrdá, velmi trvanlivá (více než 25 let) a má krásnou červenou barvu. Je výbornou alternativou k bangkirai, ale s lepšími vlastnostmi.
◦ Technický list najdete zde. („ke stažení“)

Modřín sibiřský

Název napovídá původ této dřeviny. Díky extrémním podmínkám, ve kterých roste, má sibiřský modřín oproti evropskému modřínu vyšší hustotu dřeva i podíl pryskyřic, což ho činí trvanlivějším. Dřevo je charakteristické svojí světlou barvou, množstvím suků a výraznou kresbou. Patří k cenově dostupnějším dřevinám. Životnost je vyšší než 10 let.
◦ Technický list najdete zde.

Teak

Původně roste v jižní a jihovýchodní Asii. V současné době se pro svoji vysokou kvalitu a horší dostupnost pěstuje i na jiných místech ve světě. Teakové dřevo je známé jako královské dřevo, a to díky své velmi vysoké odolnosti vůči vlivům počasí i škůdcům a plísním. Dalšími výrazně pozitivními vlastnostmi je vysoká tvarová stálost a minimální tvorba třísek. Životnost tohoto dřeva v exteriéru je vyšší než 30 let.
◦ Technický list najdete zde.

Thermo borovice

Borovicové dřevo pocházející z evropských lesů, které má přirozeně velké množství suků, je tepelně upraveno, čímž výrazně ztmavne a zkřehne. Na sluníčku pak barva postupně zase světlá. Thermování dá borovici lepší vlastnosti, než má za normálních okolností sibiřský modřín; taková úprava zvyšuje jeho stabilitu a trvanlivost. Odhadovaná životnost v exteriéru je více než 20 let.
◦ Technický list najdete zde.

Thermo jasan

Dřevo jasanu je tepelně upraveno, čímž výrazně ztmavne. Taková úprava zvyšuje jeho stabilitu a trvanlivost. Jelikož postupem času barva thermovaného dřeva světlá, doporučujeme ho ošetřovat terasovým olejem s přidaným tmavým pigmentem. Odhadovaná životnost v exteriéru je více než 20 let. Oproti thermo borovici jsou jasanové terasové desky téměř bez suků a dřevo má vyšší hustotu, tudíž i vyšší tvrdost a pevnost.
◦ Technický list najdete zde.

Dřevo je přírodní materiál, který má své specifické přirozené vlastnosti

  • Dřevo reaguje na přirozené výkyvy vlhkosti a teploty ve venkovním prostředí změnou objemu. Například v suchém létě a zvláště na jižní straně vystavené přímému slunečnímu záření se na terase zvětší mezery mezi jednotlivými prkny a může dojít ke vzniku tzv. výsušných trhlin. Riziko tvorby trhlin snížíme pravidelným pokropením terasy vodou a zavoskováním čelních okrajů prken.
  • U každého dřeva dojde bez pravidelného čištění a aplikování povrchové úpravy k postupnému zašednutí – říkáme, že dřevo získá patinu. Šedé zbarvení lze odstranit důkladným vyčištěním.
  • U některých dřevin je častější výskyt otvorů po hmyzu, tento charakteristický rys je znám především u dřeviny bangkirai.
  • Z některých dřevin, především z merbau, se při prvních deštích vyplavují třísloviny/ barviva. Tyto látky pak mohou vytvořit skvrny na betonu či obarvení fasády. Řešením je okapový odvodňovací systém na terase.
  • Kontaktujte nás

    Rádi vymyslíme řešení i pro vás.

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.